Program

BrodeRibes aktiviteter er aflyst.
Vi er i gang med at refundere betalingerne for workshops, foredrag og middag . Hav tålmodighed med os – det er en større proces.

Fredag

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Hotel Ribe
15.00
Broderede bunde - en teknik workshop
m. Eva mm Engelhardt
15.00 - 18.00
Caféen

Broderi og tryk
m. Hanne Plougmand
15.00 - 18.00
Klasseværelset (UDSOLGT)
"Over talte tråde"
m. Mette Danielsen
15.00 - 18.00
Byrådssalen (UDSOLGT)

Old school monterings fif
m. Tille's Værksted
15.00 - 18.00
Kaffestuen
Kogin broderi
m. Björk Ottisdottir
15.00 - 18.00
Stiften (UDSOLGT)
Inspiration til frit håndbroderi på tøj
m. Bettina Andersen
15.00 - 18.00
Store Sal
16.00
17.00
18.00
Yoga
m. Line Fricke
18.30 - 19.15
Sønderportsgade 21B
19.00
20.00
21.00

Ribes Vikinger

Det Gamle Rådhus

Vægtergade 1

Danhostel

Yoga Studio Ribe / Termansen's

Hotel Ribe

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Hotel Ribe
15.00
"Over talte tråde"
m. Mette Danielsen
15.00 - 18.00
Byrådssalen (UDSOLGT)
16.00
17.00

Det Gamle Rådhus

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Hotel Ribe
15.00
Broderede bunde - en teknik workshop
m. Eva mm Engelhardt
15.00 - 18.00
Caféen
16.00
17.00

Ribes Vikinger

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Hotel Ribe
15.00
Broderi og tryk
m. Hanne Plougmand
15.00 - 18.00
Klasseværelset (UDSOLGT)
16.00
17.00

Ribes Vikinger

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Hotel Ribe
19.00
20.00
21.00

Hotel Ribe

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Hotel Ribe
15.00
Inspiration til frit håndbroderi på tøj
m. Bettina Andersen
15.00 - 18.00
Store Sal
16.00
17.00
Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Hotel Ribe
15.00
Kogin broderi
m. Björk Ottisdottir
15.00 - 18.00
Stiften (UDSOLGT)
16.00
17.00

Vægtergade 1

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Hotel Ribe
15.00
Old school monterings fif
m. Tille's Værksted
15.00 - 18.00
Kaffestuen
16.00
17.00

Det Gamle Rådhus

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Hotel Ribe
18.00
Yoga
m. Line Fricke
18.30 - 19.15
Sønderportsgade 21B
19.00

Yoga Studio Ribe / Termansen's

No events available!

Lørdag

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
08:00
Yoga
m. Line Fricke
08:45 - 09:30
Sønderportsgade 21B
09:00
10:00
Broderede bunde - en teknik workshop
m. Eva mm Engelhardt
10:00 - 13:00
Caéen

Broderi og tryk
m. Hanne Plougmand
10:00 - 13:00
Klasseværelset (UDSOLGT)
Petite point
m. Mette Danielsen
10:00 - 13:00
Byrådssalen (UDSOLGT)

Scattér syning
m. Tille's Værksted
10:00 - 13:00
Kaffestuen (UDSOLGT)
Kogin broderi
m. Björk Ottosdottir
10:00 - 13:00
Stiften (UDSOLGT)
Folietryk og frit håndbroderi
m. Bettina Andersen
10:00 - 13:00
Store Sal (UDSOLGT)
Broder dit yndlingscitat
m. Mette Weisbjerg
10:00 - 13:00
"Varmestue"
hos Termansen's
10:00 - 15:00
Sønderportsgade 17
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
Frihånds-maskinbroderi
m. Amy Hauschild
15:00 - 18:00
Klasselokalet

Protestbroderi
m. Tonja Rosenblad
15:00 - 18:00
Caféen (UDSOLGT)
Petite Point
m. Mette Danielsen
15:00 - 18:00
Den gamle arrest (UDSOLGT)

Platwerk
m. Platwerk
15:00 - 18:00
Kaffestuen

Uld med uld på
m. Pelse Asboe
15:00 - 18:00
Byrådssalen (UDSOLGT)
Japanske viklemetoder og broderi (1/2)
m. Lene Thomasen
15:00 - 18:00
Stiften
Design dit eget korsstingsmønster
m. Anne Mette Christensen
15:00 - 18:00
Lille Sal (UDSOLGT)

Som ringe i vandet... Håndbroderede hedebo ringe i ny forklædning
m. Bettina Andersen
15:00 - 18:00
Store Sal (UDSOLGT)
Humor og bogstaver
m. Mette Weisbjerg
15:00 - 18:00
16:00
17:00
18:00
19:00
Uden mad og drikke - Fællesmiddag
Restauranten (UDSOLGT)
19:00 - 22:00
20:00
21:00

Ribes Vikinger

Det Gamle Rådhus

Vægtergade 1

Danhostel

Kannikegaarden

Yoga Studio Ribe / Termansen's

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
"Varmestue"
hos Termansen's
10:00 - 15:00
Sønderportsgade 17
11:00
12:00
13:00
14:00

Yoga Studio Ribe / Termansen's

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Broder dit yndlingscitat
m. Mette Weisbjerg
10:00 - 13:00
11:00
12:00

Kannikegaarden

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Broderede bunde - en teknik workshop
m. Eva mm Engelhardt
10:00 - 13:00
Caéen
11:00
12:00

Ribes Vikinger

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Broderi og tryk
m. Hanne Plougmand
10:00 - 13:00
Klasseværelset (UDSOLGT)
11:00
12:00

Ribes Vikinger

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
15:00
Design dit eget korsstingsmønster
m. Anne Mette Christensen
15:00 - 18:00
Lille Sal (UDSOLGT)
16:00
17:00

Danhostel

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Folietryk og frit håndbroderi
m. Bettina Andersen
10:00 - 13:00
Store Sal (UDSOLGT)
11:00
12:00

Danhostel

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
15:00
Frihånds-maskinbroderi
m. Amy Hauschild
15:00 - 18:00
Klasselokalet
16:00
17:00

Ribes Vikinger

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
15:00
Humor og bogstaver
m. Mette Weisbjerg
15:00 - 18:00
16:00
17:00

Kannikegaarden

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
15:00
Japanske viklemetoder og broderi (1/2)
m. Lene Thomasen
15:00 - 18:00
Stiften
16:00
17:00

Vægtergade 1

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Kogin broderi
m. Björk Ottosdottir
10:00 - 13:00
Stiften (UDSOLGT)
11:00
12:00

Vægtergade 1

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
15:00
Petite Point
m. Mette Danielsen
15:00 - 18:00
Den gamle arrest (UDSOLGT)
16:00
17:00

Det Gamle Rådhus

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Petite point
m. Mette Danielsen
10:00 - 13:00
Byrådssalen (UDSOLGT)
11:00
12:00

Det Gamle Rådhus

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
15:00
Platwerk
m. Platwerk
15:00 - 18:00
Kaffestuen
16:00
17:00

Det Gamle Rådhus

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
15:00
Protestbroderi
m. Tonja Rosenblad
15:00 - 18:00
Caféen (UDSOLGT)
16:00
17:00

Ribes Vikinger

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Scattér syning
m. Tille's Værksted
10:00 - 13:00
Kaffestuen (UDSOLGT)
11:00
12:00

Det Gamle Rådhus

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
15:00
Som ringe i vandet... Håndbroderede hedebo ringe i ny forklædning
m. Bettina Andersen
15:00 - 18:00
Store Sal (UDSOLGT)
16:00
17:00
Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
19:00
Uden mad og drikke - Fællesmiddag
Restauranten (UDSOLGT)
19:00 - 22:00
20:00
21:00

Danhostel

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
15:00
Uld med uld på
m. Pelse Asboe
15:00 - 18:00
Byrådssalen (UDSOLGT)
16:00
17:00

Det Gamle Rådhus

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Kannikegaarden Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
08:00
Yoga
m. Line Fricke
08:45 - 09:30
Sønderportsgade 21B
09:00

Yoga Studio Ribe / Termansen's

No events available!

Søndag

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Frihånds-maskinbroderi
m. Amy Hauschild
10:00 - 13:00
Klasseværelset

Protestbroderi
m. Tonja Rosenblad
10:00 - 13:00
Caféen (UDSOLGT)
Platwerk
m. Platwerk
10:00 - 13:00
Kaffestuen (UDSOLGT)

Sy din sommerferie
m. Pelse Asboe
10:00 - 13:00
Byrådssalen

Japanske viklemetoder og broderi (2/2)
m. Lene Thomasen
10:00 - 13:00
Stiften
Broderede søpindsvin
m. Rikke Lyng
10:00 - 13:00
Store Sal (UDSOLGT)

Design dit eget korsstingsmønster
m. Anne Mette Christensen
10:00 - 13:00
Lille Sal (UDSOLGT)
"Varmestue"
hos Termansen's
10:00 - 15:00
Sønderportsgade 17

Yoga
m. Line Fricke
14:00 - 14:45
Sønderportsgade 21B
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00

Ribes Vikinger

Det Gamle Rådhus

Vægtergade 1

Danhostel

Café K-ærlig

Yoga Studio Ribe / Termansen's

Ribe Domkirke

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
"Varmestue"
hos Termansen's
10:00 - 15:00
Sønderportsgade 17
11:00
12:00
13:00
14:00

Yoga Studio Ribe / Termansen's

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Broderede søpindsvin
m. Rikke Lyng
10:00 - 13:00
Store Sal (UDSOLGT)
11:00
12:00

Danhostel

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Design dit eget korsstingsmønster
m. Anne Mette Christensen
10:00 - 13:00
Lille Sal (UDSOLGT)
11:00
12:00

Danhostel

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
13:00
14:00
Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
14:00
15:00
Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Frihånds-maskinbroderi
m. Amy Hauschild
10:00 - 13:00
Klasseværelset
11:00
12:00

Ribes Vikinger

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
12:00
13:00
14:00
Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Japanske viklemetoder og broderi (2/2)
m. Lene Thomasen
10:00 - 13:00
Stiften
11:00
12:00

Vægtergade 1

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Platwerk
m. Platwerk
10:00 - 13:00
Kaffestuen (UDSOLGT)
11:00
12:00

Det Gamle Rådhus

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Protestbroderi
m. Tonja Rosenblad
10:00 - 13:00
Caféen (UDSOLGT)
11:00
12:00

Ribes Vikinger

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
10:00
Sy din sommerferie
m. Pelse Asboe
10:00 - 13:00
Byrådssalen
11:00
12:00

Det Gamle Rådhus

Ribes Vikinger Det Gamle Rådhus Vægtergade 1 Danhostel Café K-ærlig Yoga Studio Ribe / Termansen's Ribe Domkirke
14:00
Yoga
m. Line Fricke
14:00 - 14:45
Sønderportsgade 21B

Yoga Studio Ribe / Termansen's

No events available!

Gratis broderi aktiviteter
Disse aktiviteter finder sted på markedspladsen på Det Gamle Rådhus – lige med undtagelse af Broderi for Børn og Unge, som finder sted hos Ribes Broderi og Garn.

Fredag Lørdag Søndag
10.00
Broderi for børn og unge
m. elever fra DHE Efterskolen Skjern
10.00 - 17.00
* Finder sted hos Ribes Broderi og Garn

Kollektiv Broderi på Det Gamle Rådhus
m. Rikke Ruff
10.00 - 18.00
Broderi for børn og unge
m. eleverne fra DHE Efterskolen Skjern
10.00 - 17.00
* Finder sted hos Ribes Broderi og Garn

11.00
12.00
13.00
14.00
15.00
Zendoodle broderibillede i syramme
m. Joan Eriksen
15.00 - 18.00
16.00
17.00
Fredag Lørdag Søndag
10.00
Broderi for børn og unge
m. elever fra DHE Efterskolen Skjern
10.00 - 17.00
* Finder sted hos Ribes Broderi og Garn
11.00
12.00
13.00
14.00
15.00
16.00

Lørdag

Fredag Lørdag Søndag
10.00
Broderi for børn og unge
m. eleverne fra DHE Efterskolen Skjern
10.00 - 17.00
* Finder sted hos Ribes Broderi og Garn
11.00
12.00
13.00
14.00
15.00
16.00

Søndag

Fredag Lørdag Søndag
10.00
11.00
12.00
No events hours available!
Fredag Lørdag Søndag
12.00
13.00
14.00
Fredag Lørdag Søndag
10.00
Kollektiv Broderi på Det Gamle Rådhus
m. Rikke Ruff
10.00 - 18.00
11.00
12.00
13.00
14.00
15.00
16.00
17.00
Fredag Lørdag Søndag
15.00
Zendoodle broderibillede i syramme
m. Joan Eriksen
15.00 - 18.00
16.00
17.00
No events available!